تبلیغات
مبانی اطلاع رسانی(اینترنت) - چالوس آماده میزبانی از مسافران تابستانی است
پنجشنبه 1389/04/31

چالوس آماده میزبانی از مسافران تابستانی است

   نوشته شده توسط: مهدی کریمی    

 فرماندار چالوس ضمن بیان اقدامات انجام شده برای رفاه بیشتر گردشگران در شهرستان چالوس، گفت: این شهرستان آماده میزبانی مسافران تابستانی است.
سیدقدیر رضایی در جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان چالوس افزود: شهرستان در تمامی جهات رفاهی، امنیتی و انتظامی آماده استقبال از مسافران تابستانی است.

 وی اظهار داشت: مسئولیت مهمی در مباحث اجتماعی، اخلاقی و امنیتی پیش رو داریم كه در سال همت و كار مضاعف می‌طلبد تمامی مدیران ذیربط در این مسیر تلاش بیشتری از خود نشان دهند و همیشه پای كار باشند.
رضایی ادامه داد: مجریان سه طرح سالم‌سازی دریا نیز باید تمامی امكانات لازم را برای رفاه حال مسافران در نظر بگیرند.
وی با اشاره به لزوم حضور ناجیان غریق در مناطق شنا ممنوع نیز خاطرنشان كرد: آمار غریق سال گذشته نشان می‌دهد كه این افراد در مناطق شنا ممنوع غرق شدند بنابراین برای حفاظت از جان این افراد باید چاره‌ای اندیشیده شود.
فرماندار چالوس با اشاره به اینكه هر نقطه از خاك سرزمینی این شهرستان در حیطه نظارتی ما قرار دارد، بیان داشت: مجتمع‌های مسكونی نمی‌توانند مانع حضور نیروهای امنیتی و انتظامی شوند و از ساحل بدون رعایت نكات امنیتی استفاده كنند.
وی همچنین با اشاره به طرح‌های تابستانه بخش شهرهای كلاردشت و مرزن آباد نیز تصریح كرد: كل حوزه شهرستان باید تحت نظارت باشد و تمامی امكانات اعم از سرویس‌های بهداشتی، امكانات رفاهی و حضور نیروهای انتظامی و راهور تدارك دیده شود تا با كمترین مشكل از میزبانی سربلند بیرون آییم.
رضایی همچنین با بیان اینكه چند پارچه نوشته و توزیع بروشور به عنوان كار فرهنگی تلقی نمی‌شود، گفت: در شهرستان چالوس باید بمباران فرهنگی صورت بگیرد و با توجه به عقبه این شهرستان و سابقه اعتقادی آن به عنوان نخستین پایگاه شیعه در كشور باید به منزله مسجدی باشد كه مهمانان ما در تابستان با حضور در آن حرمت آن مسجد را حفظ كنند.
وی افزود: كار در شهرستان چالوس تعطیلی ندارد و شبانه روزی است.
فرماندار چالوس ادامه داد: شستشوی جداول، آهك پاشی، نظارت بهداشتی بر اماكن تفریحی، رستوران‌ها، نظارت بر بازار و قیمت‌ها، آماده‌سازی پاركینگ برای شهرها و رفع نقایص آسفالت خیابان‌ها از جمله مواردی است كه باید با جدیت پیگیری شده و برطرف شود.
وی در پایان با اشاره به این نكته كه امسال ماه رمضان در فصل گردشگری قرار دارد، بیان داشت: با توجه به اینكه برای رفاه حال مسافران، طرح‌های دریا بسته نمی‌شود اما باید نهایت تلاش برای جلوگیری از روزه‌خواری در محیط‌های عمومی صورت بگیرد و اجازه بی‌حرمتی به این ماه داده نشود.
فرمانده انتظامی شهرستان چالوس نیز با اشاره به موهبت‌های طبیعی این شهرستان و حجم بالای كاری در فصل گردشگری گفت: از كمك شهرهای همجوار نیز استفاده می‌كنیم.
علی فقیه یادآور شد: دریا مهمترین چالش نیروی انتظامی است زیرا به طور مستقیم با شهروندان و مسافران برخورد می‌كنیم.
وی ادامه داد: استفاده از همیار پلیس برای ارتقای ایمنی در جاده‌ها و اماكن تفریحی یكی از مباحثی است كه در سال‌های اخیر انجام می‌شود اما باید به لحاظ مادی این افراد مورد تقویت قرار گیرند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشند.
فقیه با اشاره به دریاچه ولشت تصریح كرد: این نقطه پرجاذبه گردشگری از نقاط فراموش شده در این بخش است و به هیچ عنوان مسائل امنیتی، انتظامی و رفاهی در آن رعایت نشده و همچنین استفاده از این دریاچه برای شنا یكی دیگر از معضلاتی است كه باید مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی حضور تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های ذیربط در مسائل مربوط به گردشگری را خواستار شد و بیان داشت: یكی دیگر از مشكلات این شهرستان نداشتن پلیس زن در نیروهای انتظامی است كه كار ماموران ما را در مقابله با تنش‌های ایجاد شده سخت می‌كند و این موضوع با به‌كارگیری خواهران بسیجی به شرط تامین هزینه‌های آن از سوی دستگاه‌های ذیربط یا شهرداری‌ها، می‌تواند به صورت مقطعی رفع شود.
پس از پایان جلسه در فرمانداری، فرماندار به همراه مسئولان برای بازدید از طرح‌های دریای شهرستان در تفرجگاه ساحلی نمك آبرود، هتل انقلاب خزر و طرح رادیو دریا، عازم این مناطق شدند


انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس