تبلیغات
مبانی اطلاع رسانی(اینترنت) - رئیس شورای شهر کلاردشت:رودخانه سردآبرود در آستانه مرگ تدریجی است

 رئیس شورای شهر کلاردشت گفت: ورود فاضلاب های خانگی به رودخانه حفاظت شده سردآبرود این رودخانه ملی را در آستانه مرگ تدریجی قرار داده است.
علی دراسرایی عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت:متاسفانه اداره محیط زیست و دادگستری برخوردی را با متخلفین ندارد و ورود این فاضلابها موجب شده تا شاهد از بین رفتن آبزیان در این رودخانه باشیم.

وی اظهار داشت:تشکیل کارگروه توسعه کلاردشت که با دستور آقای لاریجانی تشکیل شده می تواند بسیاری از مشکلات منطقه را برطرف نماید متاسفانه تا کنون مصوباتی را که در جلسه داشتیم فقط در بحث گاز و آب شاهد اجرایی پروژه ها بودیم و متاسفانه دیگر مصوبات اجرایی نشده است.
دراسرایی بیان داشت:تصفیه خانه آب و فاضلاب روستایی و شهری  به بهره برداری رسید و به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان برطرف شدن مشکل آب شرب کلاردشت نیاز به اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان است.
وی ضمن تشکر از پیگیری های مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در راستای گاز رسانی به کلاردشت  گفت: مدیرعامل شرکت گاز تمامی مصوباتی را که در کارگروه تصویب می شود در اجرای آن مساعدت ویژه دارند.
دراسرایی گفت:فاضلاب شهری یکی از برنامه های مهمی است که اجرای آن در شهر می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید و 100 میلیون تومان اعتبار نیز در کمیته برنامه ریزی برای فاز اول آن اختصاص دادند و اگر این طرح به زودی انجام نشود ضربه بزرگی به آبهای زیر زمینی وارد می شود.
وی بیان داشت: طرح جامع شهری مدت 2 سالی است که در کمسیون ماده 5 و چندین بار نیز در جلسه کارگروه توسعه کلاردشت تصویب شد  اما تا کنون اجرایی نشده است و انتظار داریم معاونت عمرانی استانداری در جهت تسریع در اجرای این پروژه مساعدت داشته باشند.
وی گفت: استقرار مجمع امور صنفی در کلاردشت به دلیل دوری مسافت از چالوس و فعالیت بیش از 3000 کاسب در کلاردشت در این شهر ضروری است و انتظار داریم فرماندار چالوس این موضوع را که از ابتدای فعالیت دولت نهم در شهرستان مصوب شد را اجرایی نماید.
دراسرایی با اشاره به پتانسیل بالای گردشگری در کلاردشت افزود: این منطقه ظرفیت و استعداد بالایی در زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و مجتمع های تفریحی،توریستی را دارد و لذا شورا آمادگی هر گونه همکاری با افرادی که در این حوزه ورود پیدا کنند را دارد.
وی افزود:امروز کلاردشت به عنوان یک شهر توریستی در کشور و حتی دنیا مطرح است و بسیاری از گردشگران خارجی به این شهر سفر می کنند و این نیازمند این است که شرایط ویزه ای را که یک منطقه گردشگری باید داشته باشد در منطقه اجرایی کنیم.
وی گفت: مسئولین استانی در تخصیص اعتبارات به کلاردشت و اجرای طرحهای مختلف عمرانی و خدماتی نباید جمعیت ثابت کلاردشت را لحاظ کنند بلکه کلاردشت در طول تابستان و ایام تعطیلی سالانه 4 برابر جمعیت موجود جمعیت دارد و امکانات موجود جوابگوی انتظارات توریست نیست.
رئیس شورای شهر کلاردشت گفت: شورا در این دوره با تعامل و همکاری با ادارات و نهادهای مختلف تلاش نموده تا شاهد توسعه همه جانبه شهر در بخش های مختلف باشد و در این زمینه تا کنون موفقیت های زیادی را کسب نمودیم.
وی با اشاره به تعطیلات تابستان گفت: در چندین جلسه ای که با حضور مسئولین شهر داشتیم تاکید کردیم تا با همکاری نیروهای شهرداری تلاش کنیم تا ضمن ارایه خدمات خوب به مسافران تابستانی زیرساختهای لازم را برای این فصل فراهم کنیم.
دراسرایی گفت: با راه اندازی سایت اطلاع رسانی شورای شهر کلاردشت تلاش کردیم تا ضمن اطلاع رسانی دقیق از فعالیت های شورا ارتباط دو طرفه ای را با شهروندان برقرار کنیم و با دریافت پیشنهادات شهروندان در توسعه شهری از مشارکت آنها بهره ببریم.
وی در پایان گفت: اعضای شورای شهر با همدلی و اتحاد هم در جهت دفاع از مطالبات عمومی شهر و شهروندان کلاردشت از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.


انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس